Джозеф Стігліц про штучний інтелект: 'ми йдемо до більш розділене суспільство'


Опубликованно 27.09.2018 00:11

Джозеф Стігліц про штучний інтелект: 'ми йдемо до більш розділене суспільство'

Це повинно бути важко для Джозефа Стігліца, щоб залишатися оптимістом в особі похмуре майбутнє, він боїться, може бути. Нобелівський лауреат і колишній головний економіст Світового банку ретельно думав про те, як штучний інтелект буде впливати на наше життя. На задній частині технології, ми могли б побудувати собі багатше суспільство і, можливо, насолодитися неповний робочий тиждень, - каже він. Але існує безліч підводних каменів, уникнути шляхом. Ті Стігліц має на увазі майже тривіально. Він турбується про hamfisted ходи, які ведуть до звичайної експлуатації в нашому повсякденному житті, які залишають розділене суспільство більш, ніж коли-небудь і загрожує основам демократії.

"Штучний інтелект і роботизація мають потенціал для підвищення продуктивності праці в економіці і, в принципі, що міг би зробити все краще", - говорить він. "Але тільки якщо вони добре управляються".

11 вересня, професор Колумбійського університету приїде до Лондона, щоб поставити останню лекцію в Королівському суспільстві, ти і серії AI. Стігліц будемо говорити про майбутнє, де прогнози були частими, суперечливі і нервує. Минулого місяця головний економіст Банку Англії, Енді Холдейн, попередив, що "великі ділянки" в Британії робочої сили загрожує безробіття як AI і інші технології автоматизації додаткових робочих місць. Він повинен був менше говорити про нову позиції ИИ може створити. Доповідь PricewaterhouseCoopers в липні стверджував, що ШІ може створити стільки робочих місць, як це руйнує, можливо, навіть більше. Як з промисловою революцією, страждання прийде не від відсутності роботи, але труднощі в переключенні з одного завдання на інше.

Стігліц робить відмінність між ШІ, який замінює працівників і інтелект, який допомагає людям робити їх роботу краще. Він вже допомагає лікарям працювати більш ефективно. У клініка Адденбрука в Кембриджі, наприклад, консультанти рак витрачають менше часу, ніж вони використовуються для планування променевої терапії для чоловіків з раком простати, тому що система AI під назвою InnerEye автоматично позначає залози на сканування пацієнтів. Процес лікарів швидше пацієнтів, чоловіки починають лікування і променева терапія виконується з більшою точністю.

Проект InnerEye Майкрософт використовує AI, щоб зробити лікування раку простати більш ефективним. Фотографії: Вивчення Microsoft Проект InnerEye

Для інших фахівців, ця технологія є більш небезпечним. Добре навчений ШІ тепер краще в розпізнаванні пухлин молочної залози та інших видів раку, ніж рентгенологи. Чи означає це, що масове безробіття для рентгенологів? Це не так просто, - говорить Стігліц. "Значення магнітно-резонансної томографії-це тільки частина роботи, що людина виконує, але ви не можете легко відокремити цю задачу від інших."

І ще деякі робочі місця не можуть бути повністю замінені. В основному це низькокваліфіковані ролях: водії вантажівок, касири, працівники колл-центру і багато іншого. Знову, хоча, Стігліц бачить причин, щоб бути обережним про те, що це буде означати для загальної безробіття. Існує стійкий попит на некваліфікованих працівників у сфері освіти, послуг охорони здоров'я та догляду за людьми похилого віку. "Якщо ми дбаємо про наших дітей, якщо ми дбаємо про наш вік, якщо ми дбаємо про хворих, у нас є достатньо можливостей, щоб витратити більше на тих," Стігліц говорить. Якщо ШІ бере на себе певні некваліфікованих роботах, удар можна було б пом'якшити, наймаючи більше людей в області охорони здоров'я, освіти і робота по догляду і платити їм гідну заробітну плату, - каже він.

Стігліц отримав Нобелівську премію з економіки у 2001 р. за його аналіз недосконалої інформації на ринках. Через рік він опублікував глобалізація та невдоволення нею, книгу, яку продемонстрували своє розчарування з Міжнародним валютним фондом – сестра організацію Світового банку і, як наслідок, Казначейство США. Торговельних переговорів, на його думку, були зумовлені транснаціональних корпорацій за рахунок трудящих і простих громадян. “Я хочу підкреслити, що настав час зосередитися на державно-політичні питання, пов'язані з ІІ, тому що проблеми є продовженням побоювання, що глобалізація та інновації привели нас. Ми були повільними, щоб зрозуміти, що вони роблять, і ми не повинні робити цю помилку знову."

Після впливу ШІ на роботу, Стігліц бачить більш підступних сил. Збройні з штучним інтелектом, технологія фірми можуть видобувати сенс з даних, які ми здаємо, коли ми пошук, покупка і повідомлення наших друзів. Він використовується нібито для того, щоб забезпечити більш уважне обслуговування. Це одна перспектива. Інший полягає в тому, що наші дані використовуються проти нас.

"Ці нові технологічні гіганти піднімають дуже глибокі питання про конфіденційність і здатність до подвигу простих людей, які ніколи не були присутні у більш ранніх епох монопольним становищем", - говорить Стігліц. “Заздалегідь, ви могли б підняти ціну. Тепер ви можете орієнтуватися на конкретних людей, експлуатуючи їх інформацію". Ми пішли від 60-годинному робочому тижні до 45 годин на тиждень і ми могли б піти в 30 або 25 Джозеф Стігліц

Це потенціал для наборів даних повинні бути об'єднані, що більшість турбот Стігліц. Наприклад, роздрібні торговці можуть тепер відслідковувати клієнтів через свої смартфони як вони переміщуються магазинах можуть збирати дані про те, що трапляється їм на очі і який показує, що вони проходять повз.

“У ваших взаємодіях з Google, Facebook, Twitter і інші, вони збирають величезну кількість даних про вас. Якщо ці дані поєднуються з іншими даними, компанії мають величезний обсяг інформації про вас, як людину – більше інформації, ніж у вас на себе", - говорить він.

“Вони знають, наприклад, що люди, які шукають таким способом готові платити більше. Вони знають кожен магазин, який ви відвідали. Це означає, що життя буде все більш неприємним, тому що ваше рішення здійснювати покупки в певному магазині може призвести до вас платити більше грошей. До такої міри, що люди знають про цю гру, вона спотворює їх поведінку. Ясно, що це являє рівень тривожності у всьому, що ми робимо, і це збільшує нерівність ще більше."

Стігліц ставить питання про те, що він підозрює Tech фірми стикаються внутрішньо. “Що це найпростіший спосіб заробити: з'ясувати, кращий спосіб, щоб експлуатувати кого-то, або роблячи більш якісний продукт? З новим АІ, схоже, відповідь знаходить кращого способу, щоб використовувати кого-то".

Похмурі одкровення про те, як Росія перетворилася в Facebook, Twitter і Google, щоб перешкодити виборам 2016 року нас привезли додому, наскільки ефективно люди можуть бути жертвами замовних повідомлень. Стігліц стурбований тим, що компанії використовують, або будуть використовувати аналогічні тактики використання їх клієнтів, зокрема тих, які є уразливими, таких як компульсивний покупців. "На відміну від лікаря, який може допомогти нам керувати нашими слабкостями, їх мета-взяти стільки перевагу, так як вони можуть", - говорить він. "Всі найгірші тенденції приватного сектора користуються люди, які поглиблюються ці нові технології".

Досі, Стігліц стверджує, ні уряду, ні численних компаній зробили достатньо, щоб запобігти такі зловживання. "Що ми зараз маємо абсолютно недостатньо", - говорить він. "Немає нічого, щоб обмежити такого роду погану поведінку і у нас є достатньо доказів, що є люди, які готові це робити, які не мають моральних докорів сумління."

У США, зокрема, є бажання залишити Tech фірми лупити з пристойних правила поведінки та дотримуватися їх, вважає Стігліц. Одна з багатьох причин є те, що складність технології можуть зробити його лякає. "Це погубить багато людей і їх відповідь:" Ми не можемо зробити це, уряд не може зробити це, ми повинні залишити це до технологічних гігантів.'"

- Коли у тебе стільки багатства зосереджені в руках відносно небагатьох, у вас є більше нерівного суспільства і що погано для нашої демократії' ... складу експлуатується Амазонки, яка зараз коштує більше, ніж Сосновец="associatedMedia зображення" itemscope itemtype використовується="http://schema.org/ImageObject" дані-компонент="зображення" клас="елемент-зображення img--елемент ландшафту--вітрина--вузький рис-напис рис-має-частки" дані-ЗМІ-ІД="a5449905b2fccdb8098faa856872a42ffa6ecee3" ідентифікатор="Малюнок 3"> щоб досягти оцінки ринкової вартості 1 трлн$. Пара зараз коштує більше, ніж топ-10 нафтових компаній разом узятих. "Коли у тебе стільки багатства зосереджені в руках відносно небагатьох, у вас є більше нерівного суспільства і що погано для нашої демократії", - каже Стігліц.

Податків не вистачає. Штігліц, це про працю ринкову владу, права на інтелектуальну власність, перегляд та забезпечення дотримання конкурентного законодавства, законодавства у сфері корпоративного управління та фінансова система функціонує. "Це набагато більш широку порядку денного, ніж просто перерозподіл", - говорить він.

Він не любитель загального базового доходу, пропозиція, згідно з яким кожен отримує не-рядки, призначена для покриття витрат на проживання. Правозахисники стверджують, що в якості технологічних компаній збираються багатства, убі може допомогти перерозподіляти доходи і забезпечувати, щоб всі блага. Але, Штігліц, убі-КС. Він не вірить у те, що більшість людей хочуть.

“Якщо ми не змінимо наші спільні економічні та політичні рамки, що ми йдемо до більшої нерівності в заробітній платі, великий дохід і нерівність багатства і, ймовірно, більше безробіття і більше розділене суспільство. Але ніщо з цього не є неминучим", - говорить він. “Змінюючи правила, ми могли б закінчити з більш багатим суспільством, з плодами більше порівну, і цілком можливо, де люди мають більш коротку робочий тиждень. Ми пішли від 60-годинному робочому тижні до 45 годин на тиждень і ми могли б піти в 30 або 25".

Нічого цього не станеться відразу, він попереджає. Більш надійна громадська дискусія навколо ШІ і необхідно підкидати нові ідеї, для початку. "Силіконова долина може найняти непропорційна частина [людей, які працюють в AI], але вона не може взяти так багато людей, щоб це з'ясувати, в тому числі люди з Силіконової долини, які стали незадоволеними, що відбувається", - говорить він. “Люди будуть, і вже почали, думаю про нових ідеях. Там будуть люди з навичками, які намагаються виробити рішення".


banner14

Категория: Наука