Молоді росіяни постинг мемів загрожує тюрма за "екстремізм"


Опубликованно 28.09.2018 00:04

Молоді росіяни постинг мемів загрожує тюрма за

Пару мемів змінило життя Марії Motuznaya. У 24-річна дівчина із сибірського міста Барнаула загрожує до шести років в'язниці за серію жартівливі фотографії вона розміщена в інтернеті, в тому числі змову з черницями освітлення сигарет з написом "швидка, а Бога немає".

Хоча справа ще не пробували, Motuznaya була додана до реєстру російських екстремістів, поряд підозрюваних терористів і націоналістів, блокуючи її від здійснення фінансових операцій або роботи для багатьох компаній.

"Принаймні, я ще на свободі і не був замкнений, але," сказала вона в телефонному інтерв'ю з Guardian, в якій вона детально розповіла про хід розслідування.

Випадків екстремізму вже цього літа стати скандальним в Росії, з судових процесів у регіонах за репости, таких як Motuznaya, і тріал у Москві на малоймовірний змову, за участю кількох дівчаток-підлітків, щоб повалити уряд. Екстремізм платить. Ось чому Силіконова долина не закритися | Джон Нотон Детальніше

Motuznaya спочатку мовчав за звинуваченням в екстремізмі і образу релігійних почуттів. Але одного разу в липні, вона читала розповідь про тортури у в'язницях, і вирішив піти громадськості: "Привіт всім, мене звати Маша, мені 23 і я екстреміст", - написала вона в Twitter, почавши вірусної сенсацією і предметом обговорення за екстремізм закони.

Вона не тільки молодого російського в Барнаулі загрожує в'язниця за репости. Три судових розглядів, у тому числі Данило Маркін, 19-річний студент, який загрожує до п'яти років в'язниці за пости на сайті соціальної мережі Вконтакте, в тому числі одна з особою Гра престолів персонажа на місці Ісуса. "Джон Сноу воскрес!" прочитати написи. Він теж у списку екстремізму. Карті Барнаула

Незрозуміло, чому поліція в Барнаулі раптом взявся такий інтерес у переслідуванні передбачуваного онлайн екстремізму, хоча спостерігачі кажуть, що це, напевно, тому що екстремізм-це легко довести за даними, наданими в соціальних мережах, і поліція хоче збільшити кількість успішно розслідуваних кримінальних справ. Більшості випадків приходять через "ВКонтакте", яка, як стверджують критики, здається занадто легко відомості владі. Компанія каже, що вона зобов'язана підкоритися. Місцева поліція не відповіла на прохання прокоментувати.

Нещодавно в Кремлі Ради з прав людини заявив, що обвинувальні вироки згідно із законами екстремізмом, зросла в чотири рази, починаючи з 2011 року, з 604 осіб засуджених в 2017 році. Однією з причин є війна в Україні, але в інтернеті звинувачення є ще одним фактором.

Олександр Верховський, директор центру Москви "Сова", який стежить за екстремізм і заходи протидії уряду в Росії, заявив, що випадки стають гарячою темою як держава переглядає як застосовувати його скандальних законів, в основному статут 282, за розпалювання ворожнечі. Стаття 148, Про образу релігійних переконань, також був спірним. Motuznaya стягується в обох.

"Цей рік відрізняється тим, що це все якось відносяться до суспільної дискусії про пропоновані зміни в законодавство", - сказав він. "Це також почалося зверху".

Відповідаючи на питання про подібних переслідувань в телефоні-радіо-шоу в червні президент Володимир Путін сказав: “ті, що винні мають бути притягнуті до відповідальності. Але ми повинні спочатку дати визначення за свої дії перед справу до абсурду".

Відповіді на ці питання, ймовірно, після літніх канікул, коли обидва Думі і Кремлі, як очікується, розгляне декриміналізацію, підкріплені деякими членами установа Росії.

Кримінальні справи поставили "Вконтакте" і її материнської компанії, групи Mail.Ru у складному становищі між критикою правоохоронних органів, чиї замовлення в соціальній мережі каже, що це треба законно виконувати, і захищаючи своїх користувачів від завзятих поліцейських.

Керівники описав зростаюче почуття занепокоєння, як і кримінальних справ почав захоплювати увагу громадськості.

"Останньою краплею стало Барнаула", - сказав Олександр Karmaev, віце-президент з комунікацій групи Mail.Ru у північній частині Москви.

Він зізнався, що компанії несуть певну відповідальність. “Ми бачили цю тенденцію пізніше, ніж потрібно. Даний момент ця тенденція реалізується не проти злочинців, але люди пишуть якийсь зміст, ми повинні були відреагувати". Росія-це найбільший винуватець розповсюдження підробленої новини, каже опитування користувачів Великобританії соціальні медіа Детальніше

Компанія зробила ряд кроків, у тому числі виклик для декриміналізації багатьох плата за перенесення контенту в інтернеті, та амністії для деяких користувачів, засуджених за екстремістським і законодавства релігійної ненависті.

Вона також заявила, що буде оновлювати параметри конфіденційності, щоб краще захистити користувачів від випадкового сунулися.

Він буде як і раніше виконувати запити правоохоронних органів, але він сказав, що процес взаємодії з органами державної влади і правоохоронних органів стануть більш прозорими і будуть публікувати дані про запити.

Сказав Karmaev була надія на інші соціальні мережі послідують цьому прикладу.

"Наша ініціатива може мати серйозні наслідки для ринку", - сказав він. "Ми будемо дуже раді, якщо наші колеги підтримають нас у цьому".

Motuznaya стверджував, Вконтакте був частково відповідальний за її ситуації, і, швидше за все, дали інформацію більш легко, ніж соціальні мережі, що базуються за межами Росії. Але вона сказала, що головна вина залишилася зі слідчими, які відкрили її справа, і дозволив їй йти в суд.

"З-за розголосу свідків проти мене злякався, і справа сповільнилося", - сказала вона. “Може, мені пощастить. Може бути, я потрапляють під декриміналізацію".


banner14

Категория: Наука