Закон про «парковках» набув чинності


Опубликованно 03.10.2018 00:04

Закон про «парковках» набув чинності

Сьогодні, 27 вересня, набув чинності закон про реформування сфери паркування транспортних засобів, прийнятий Верховною Радою в кінці 2017 року. Втім, в перший час він буде працювати без «листів щастя» та деяких інших нововведень.

З сьогоднішнього дня співробітники поліції, а також спеціальні муніципальні служби (паркувальні інспектори) можуть оформляти постанови про адміністративне стягнення за порушення правил зупинки, стоянки або паркування транспортних засобів без особистої присутності водія. Копія протоколу про адміністративне правопорушення, зафіксованому в режимі фото - або відеозйомки, може бути залишена на лобовому склі автомобіля або вручена водія (за наявності в автомобілі такого). Протоколи про порушення буде заноситись до Єдиного державного реєстру в день оформлення. Про це повідомила Національна поліція України.

Штраф на порушення правил паркування і несплату вартості паркувального місця встановлений у 20-кратному розмірі від вартості однієї години послуги по користуванню паркування, а за паркування автомобіля на місцях, призначених для осіб, які мають право пільгового паркування, в 30-кратному. Також законом передбачені штрафні санкції для паркувальних інспекторів - від 850 до 1190 грн., якщо він візьме у водія готівку в якості оплати послуги.

Крім того, співробітники поліції мають право евакуювати транспортний засіб на штраф-майданчик у разі якщо воно: поставлено на проїзній частині в два і більше ряди; розташоване у заборонених ПДР місцях зупинки або стоянки, зокрема, на залізничних переїздах; на трамвайних коліях; на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, в тунелях; на пішохідних переходах і ближче ніж за 10 метрів до них з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі та в інших випадках; своїм розташуванням заважає рух інших транспортних засобів або перегороджує шлях пішоходам, в тому числі і людям з обмеженими можливостями на спеціальних засобах пересування і пішоходів з дитячими колясками; розташоване на смузі руху, виділеної для руху громадського транспорту; розташоване на позначеному дорожніми знаками та/або розміткою велодоріжці; заважає руху або роботі снігоприбиральної техніки та іншого технологічного комунального транспорту у випадку введення надзвичайної ситуації або в разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації; порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що блокує проїзд по двох або більше смугами руху.

Порушення, що спричинило за собою евакуацію транспортного засобу, буде фіксуватися в режимі фото - або відеозйомки, а інформації - передаватися на електронну пошту власника або за допомогою СМС-повідомлення. Для цього відомості про власників будуть занесені в базу даних. Транспортний засіб буде повертатися відразу ж після сплати штрафи, послуги евакуатора та зберігання на штраф-майданчику.

Як пояснила у коментарі для Ліга Бізнес народний депутат Оксана Продан, закон буде працювати не в повному обсязі, оскільки передбачає багато підзаконних актів, яких поки немає. За її словами, сьогодні починають діяти 17 конкретних випадків евакуації автомобіля, в яких співробітники поліції зможуть забрати автомобіль на штраф-майданчик з фіксацією обставин. «Листи щастя» з'являться пізніше, після повноцінного впровадження фото - і відеофіксації. Зараз виписати штраф за несплату послуги паркування на місці правопорушення інспектори можуть тільки в присутності порушника та перевіривши водійське посвідчення.

Як наголосила депутат, суми штрафів не збільшуються, змінюється лише порядок їх нарахування. «Зміниться тільки порядок нарахування штрафу за несплату парковки, який прив'язується до вартості години парковки - у 20-кратному розмірі, але за «ціле» правопорушення, яке може тривати і весь день (в Києві штраф зменшиться від 136-204 до 100-200 грн)», - зазначила вона. Передбачена законом 50% знижка за сплату штрафу протягом перших 10 днів, поки теж не діє. Це норма з'явиться «тільки після впровадження фото - і відео-фіксації і почала відправки «листів щастя».


banner14

Категория: Авто