Стало відомо, коли відкриється і яким буде перший магазин IKEA в Києві


Опубликованно 11.10.2018 14:46

Стало відомо, коли відкриється і яким буде перший магазин IKEA в Києві

left" data-url="https://economics.unian.net/realestate/10259238-stalo-izvestno-kogda-otkroetsya-i-kakim-budet-pervyy-magazin-ikea-v-kieve.html">Перший український магазин IKEA буде відкрито у столичному Ocean Mall в кінці літа 2019 року.Ілюстрація REUTERS

Найбільший у світі продавець меблів і товарів для дому - шведська група компаній IKEA планує відкрити свій перший в Україні магазин у новому для себе міському форматі наприкінці літа 2019 року, повідомив журналістам головний виконавчий директор IKEA в Південно-Східній Європі Стефан Вановербеке.

Читайте такожIKEA шукає партнерів в Україні для виробництва своєї меблів

За його словами, магазин площею 6 тисяч квадратних метрів буде перебувати в київському торговому центрі Ocean Mall, розташованому поблизу метро Лыбидьска. На першому етапі в магазині буде представлено близько 3,6 тисячі одиниць товарів, після закінчення першого півріччя кількість товарів збільшиться до близько 7 тисяч.

У першому магазині IKEA буде працювати 60 чоловік, і така ж кількість персоналу буде включена в логістиці. IKEA планує залучити зовнішню логістичну компанію для доставки своїх товарів до під'їздів будинків столичних покупців.

«Ми відкриваємося в Україні абсолютно без корупції...Якщо вихід IKEA на український ринок стане історією успіху, то це дасть позитивний сигнал і іншим закордонним інвесторам, що тут можна працювати «в білу», можна працювати відкрито, без корупції, і мати успіх. Я вважаю, що є вітер змін, який зараз дме в Україні. Я не наївна людина, але є віра в те, що ситуація буде поліпшуватися», - сказав Вановербеке.

Головний виконавчий директор IKEA не конкретизував плани подальшої української експансії своєї компанії після старту продажів в першому магазині.

«Якщо ми побачимо ажіотаж, то це буде для нас стимулом для відкриття інших магазинів», - пообіцяв Вановербеке.

«У нас в магазині буде близько семи тисяч одиниць продукції. Це середній асортимент середнього німецького магазину. Приміром, будуть ті самі п'ятдесят різних видів ліжок. Але ви не зможете в той же день забрати товар додому. У нас не буде складу, тому товар на наступний день буде доставлений вам додому, або ви його заберете з магазину», - пояснив принцип роботи головний виконавчий директор.

Разом з реалізацією товарів через магазин IKEA планує активно розвивати інтернет-продажу. За словами Вановербеке, перший час у списку товарів, що продаються будуть відсутні електронна побутова техніка і живі рослини, однак з часом і ці товари стануть доступні для українських покупців.

Товари для українського ринку будуть надходити з регіонального логістичного центру компанії IKEA, розташованого в Польщі.

Відкриття першого торгового центру IKEA в Києві планувалося ще восени 2006 року, однак тоді цей процес затягнувся через проблеми з виділенням відповідних земельних ділянок.

Вановербеке сказав, що довгий процес виходу його компанії на окремі зарубіжні ринки не є для IKEA чимось винятковим: підготовка до відкриття перших магазинів IKEA в Сербії і Індії також зайняла близько десяти років.

Довідка УНІАН. Найбільша в світі торгова мережа з продажу меблів і товарів для дому IKEA була створена у Швеції в 1943 році. В даний час загальне число магазинів групи IKEA з урахуванням франшиз становить 403 одиниці в 49 країнах світу. У 2017 році магазини IKEA відвідали по всьому світу 936 мільйонів чоловік, і більше 2 мільярдів чоловік зайшли на сайти компанії. Загальний обсяг продажів групи в минулому році склав 34,1 мільярда євро.


banner14

Категория: Бизнес