Рейтинг кандидатів в президенти України в Києві очолила Тимошенко - опитування


Опубликованно 09.11.2018 00:32

Рейтинг кандидатів в президенти України в Києві очолила Тимошенко - опитування

left" data-url="https://kiev.unian.net/10277898-reyting-kandidatov-v-prezidenty-ukrainy-v-kieve-vozglavila-timoshenko-opros.html">У порівнянні з загальнонаціональними рейтингами, суттєвих розбіжностей з симпатіями киян немає, але є певні відмінності.Директор Seetarget Олексій Боровський

У Києві лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко очолює рейтинг кандидатів в президенти України, а на другому місці з незначним відривом нинішній глава держави Петро Порошенко.

Про це повідомив директор Seetarget Олексій Боровський на брифінгу в Києві, представляючи проведене компанією соціологічне дослідження «Київ у фокусі соціології. Електоральні рейтинги і потенціал кандидатів у мери р. Києва» .Експерт з мас-медійних комунікацій Тарас Семенюк

На брифінгу були присутні директор компанії Seetarget Олексій Боровський, журналіст, оглядач міжнародної політики, експерт з мас-медійних комунікацій Тарас Семенюк та голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента", політолог Володимир Фесенко.

Дослідження проводилося з 7 по 10 вересня. Воно проведено методом особистих інтерв'ю (face-to-face). Репрезентативне за статтю та віком, вибірка 804 респондента. Похибка вимірювання становить не більше 2,1-3,6%.

Він зазначив, що список рейтингів кандидатів в президенти серед киян очолила Юлія Тимошенко, за яку готові проголосувати близько 13,2% серед усіх опитаних, а за Петра Порошенка готові віддати свій голос близько 11%. За його словами, на третьому місці Анатолій Гриценко – 7,5%, а далі: Володимир Зеленський – 6,3%, Святослав Вакарчук – 5,1%.

Боровський зазначив, що за представника «Опозиційного блоку» Юрія Бойка готові проголосувати 4,5% опитаних, а за Вадима Рабиновича-3.5%. За його словами, такі результати можуть свідчити про те, що в наступному складі міської ради може бути фракція «Опозиційного блоку».

Також за кандидатуру Андрія Садового готові на президентських виборах проголосувати 3,5% опитаних киян, за Євгена Мураєва-3.3%, Олега Ляшка-2,5%, Олега Тягнибока-2,4%, Валентина Наливайченка і Сергія Тігіпка-з 1,3%, Ольгу Богомолець і Віталія Кличка - по 1,1%, а у всіх інших менше 1% підтримки.Глава Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко

Глава Центру прикладних політичних досліджень "Пента", політолог Володимир Фесенко, коментуючи дане опитування зазначив, що в порівнянні з загальнонаціональними рейтингами, суттєвих розбіжностей з симпатіями киян немає, "але певні відмінності є". За його словами, лідирує в Києві, як і по всій Україні Юлія Тимошенко, але в Києві «на міцному другому місці Петро Порошенко, який відстає від Юлії Тимошенко лише на 2%, а по країні в цілому відставання більше і там Порошенко знаходиться в групі фаворитів, які претендують на вихід у другий тур і там рейтинги майже однакові». «Тобто рейтинг Порошенко в Києві вище, ніж в цілому по Україні, але в той же час у нього високий антирейтинг (50,1%) і він такий же як по країні», - додав політолог.

Коментуючи рейтинг Віталія Кличка як кандидата на посаду президента України (1.1%), Фесенко зазначив, що «його сприймають як мера Києва , хоча з критичними зауваженнями, але загальнонаціональний рейтинг така ж у нього як і в Україні-1%, тобто його не бачать загальнонаціональним лідером». Політолог зазначив, що є багато розмов про те, що може з'явитися якийсь альтернативний політичний проект - БПП і Народному фронту - і Віталій Кличко може стати альтернативним лідером. Фесенко зазначив, що опитування показує, що це не так і Кличко зараз аж ніяк не може претендувати на загальнонаціонального лідера.


banner14

Категория: Бизнес