Кличко: у найближчі дні гаряча вода з'явиться у квартирах киян.


Опубликованно 07.12.2018 00:12

Кличко: у найближчі дні гаряча вода з'явиться у квартирах киян.

left" data-url="https://kiev.unian.net/10297668-klichko-v-blizhayshie-dni-goryachaya-voda-poyavitsya-v-kvartirah-kievlyan.html">Мер столиці Віталій Кличко висловив переконання у тому, що комунальна компанія «Київтеплоенерго» зможе надавати киянам більш якісні послуги, ніж у попередні роки «Київенерго».Київ, за словами Кличка, готовий запустити технологічний процес постачання гарячої води

Підписання мирової угоди з НАК «Нафтогаз» і висновок договорів на постачання газу столиці дозволить відновити постачання гарячої води у будинки киян вже в найближчі дні.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко в ефірі телеканалу «Київ». За його словами, місто готове запустити технологічний процес постачання гарячої води.

Мер також прокоментував процес переговорів міста з НАК «Нафтогаз», який тривав протягом кількох місяців. За його словами, саме небажання «Нафтогазу» йти на діалог, змусило третина киян залишатися без гарячої води.

«Місто взяли в заручники монополісти, які постачають газ, - заявив Кличко. – Ми робили все, що від нас залежить. До вирішення цієї проблеми залучили Кабінет міністрів. Щоранку у нас починалося з переговорів з НАК «Нафтогаз». Мирова угода нарешті підписано, і я впевнений, що в найближчі дні гаряча вода з'явиться у квартирах киян».

Кличко нагадав, що НАК «Нафтогаз» поставив умови, без виконання яких ця компанія відмовлялася підписувати договір з містом. А саме – сплату боргів «Київенерго», зокрема, штрафів та пені, загальна сума яких досягала 1 млрд 200 млн гривень. Місто відмовився виконувати ці умови.

«Нам є куди витрачати ці гроші на нові дитячі сади, школи і дороги. Як менеджер міста я не можу просто так взяти і подарувати більше мільярда гривень. Тим більше, що це борги, утворені в результаті господарської діяльності приватної компанії», - підкреслив мер столиці.

Читайте такожКличко закликав чиновників якнайшвидше повернути киянам гарячу воду

Кличко зазначив, що господарський суд міста Києва затвердив мирову угоду між комунальним підприємством «Київтеплоенерго» і НАК «Нафтогаз України». Предметом мирової угоди між комунальним підприємством «Київтеплоенерго» і НАК «Нафтогаз України» є боргові зобов'язання, що мають джерела для компенсації, наприклад, заборгованість споживачів. Штрафи, пені – списані і не є предметом врегулювання мирової угоди.

Після отримання ухвали суду комунальне підприємство «Київтеплоенерго» укладає договори на постачання газу і почне процес відновлення послуги гарячого водопостачання для чотирьох районів Києва. А також місто почне опалювальний сезон - подавати тепло у домівки киян.

«Для нас головне, щоб громада контролювала діяльність компаній, від яких залежить життєдіяльність нашого міста. Я переконаний, що комунальна компанія «Київтеплоенерго» зможе надавати більш якісні послуги для жителів столиці, ніж це було в попередні роки», - заявив Кличко.

Також мер столиці зазначив, що експерти вивчають можливості і оприлюднять результати дослідження про можливості поступового переходу від централізованого теплозабезпечення до локального.

«Це може бути набагато ефективніше для економіки міста. У всьому світі немає такої системи теплопостачання, як у нас. Там міні-котельні або великі бойлери на дому. І міста не несуть витрат на транспортування теплоносія і на утримання тепломереж», - зазначив Кличко.


banner14

Категория: Бизнес