У Раду внесли законопроект про перехід на цифрові документи водіїв


Опубликованно 07.01.2019 00:00

У Раду внесли законопроект про перехід на цифрові документи водіїв

У Верховній Раді запропонували ввести цифрові водійські посвідчення, реєстраційні документи на транспортні засоби та страхові поліси. У такому разі стане обов'язковим мати при собі документи при керуванні транспортними засобами.

Законопроект №9105 «Про спрощення керування транспортними засобами» зареєстрований у Верховній Раді. У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що цифрові документи будуть використовуватися тільки усередині країни. Для поїздки за кордон, як і раніше, потрібні будуть «живі» документи. Українська поліція зможе перевіряти інформацію про транспортному засобі, а також про наявність водійського посвідчення, неоплачених фінансових санкцій або адміністративних стягнень, наприклад, позбавлення прав, за допомогою мобільного комп'ютера за прізвища, імені і дати народження.

Якщо водій відмовиться назвати свої дані патрульному і не пред'явить фізичні оригінали документів, а також в разі відсутності його фото в базі даних, перевірка інформації про особу буде проводитися в найближчому поліцейському відділку. Діюче зараз вимога щодо пред'явлення документів водієм депутати пропонують зауваж формулюванням «чітко і зрозуміло назвати поліцейському своє ім'я, прізвище та по батькові, повну дату народження, номер сертифіката обов'язкового страхування власників транспортних засобів». Штраф за недотримання цієї вимоги залишиться колишнім - 425 грн.

У разі прийняття депутатами запропонованих норм, керувати транспортним засобом можна буде без паперових або пластикових документів. Запропонована норма не поширюється на водіїв військових транспортних засобів, іноземців та осіб без громадянства. Вони як і раніше будуть зобов'язані мати при собі паперові та пластикові документи.

Аналогічна норма почне діяти у Польщі з 1 жовтня 2018 року. У травні польський сейм звільнив водіїв від зобов'язання мати при собі свідоцтво про реєстрацію автомобіля та страховий поліс цивільної відповідальності. Для керування транспортним засобом водієві буде достатньо мати при собі водійське посвідчення. Іншу інформацію співробітники поліції зможуть перевірити по своїх базах даних.


banner14

Категория: Авто